Hogyan nevelhetjük hitben gyermekünket?

A kereszteléskor tett fogadalom teljesítése rögtön elkezdődhet, hiszen életünkkel, példamutatással, nevelésünkkel taníthatjuk gyermekeinket Krisztus követésére. Már kicsi kortól kezdve olvashatjuk nekik a képekkel színesített gyermekbibliát, amelyből könnyen megtanulhatók a Jézusról szóló történetek. Fontos, hogy imádkozzunk a gyermekért és a gyermekkel. Ebben segít, ha először az egyszerűbb, kötött imádságokat tanuljuk meg. (pl. esti ima, Mi Atyánk). A keresztyén gyermeknevelés kérdéseiben és a bibliai tanítás megélésében segítenek az egyházközségünkben működő “baba-mama körök”. Gyülekezetünkben már óvodás koruktól járhatnak hittanra a gyermekek, majd következhet az iskolai hittan, és kb. 14 éves korban a konfirmáció, amely személyes hitvallástételt jelent Krisztusról.

Várunk szeretettel következő alkalmunkon!