Esküvő

Keresztyén házasság

Azután ezt mondta az Úristen: Nem jó az embernek egyedül lenni…” (1 Móz 2:18)

A házasságot Isten adta az embernek, még a teremtés hajnalán. Ezért teremtette az embert férfivá és nővé, mert ketten képesek csak az Isten képmását kiábrázolni. Ott jelenik meg az Isten képmása, létezésének lényege, ahol egy férfi és egy nő az Isten által elképzelt és nekünk ajándékozott önzetlen, önfeláldozó, önátadó, nyitott, őszinte, öröm- és bizalomteljes szeretetkapcsolatban tud együtt élni.

A házasságkötést egyházközségünkben felkészítés, ún. jegyesoktatás előzi meg, ahol az Istentől kapott fenti értékekről hallhatnak és beszélgethetnek a jegyespárok.

A magyar polgárjogi törvények szerint a Református Egyház nem köt házasságot, azt csak anyakönyvvezető köthet. Templomunkban a már megkötött házasságok megáldása történik istentisztelet keretében. Az esküvői szertartás megtartásának egyik feltétele, hogy a jegyespár részt vesz az esküvőt megelőző felkészítéseken.

Kezd itt a esküvő intézését!