Torony-iránt

A Cegléd-Felszegi Református Egyházközség lapja

A Torony-iránt című gyülekezeti újságunk 2024 márciusában jelent meg első alkalommal. Terveink szerint évente egy-két számmal jelentkezünk. Az alábbi oldalon digitális formában tekintheted meg az eddig megjelent lapszámokat.

Beköszönő

Újságunk címét adó kifejezés jelentése biztosan ismert azok számára, akik tettek már meg gyalogosan nagyobb távolságokat. Abból a helyzetből ered, amikor valaki ismeri az úticélját, tudja hova szeretne eljutni, ugyanakkor nem ismeri pontosan az oda vezető utat.

Amikor először mentem biciklizni Ceglédről Nagykőrös felé, és amikor már hazafelé tartottam, a TV-torony messzire látszó alakja mutatta, merre kell jönnöm és abból tudtam következtetni, milyen távolságra vagyok még. Régebben ezt a szerepet a városok, falvak templomtornyai töltötték be: ők voltak a legmagasabb épületek, mutatva az irányt, amifelé tartunk.

Az egyház, a gyülekezet hivatása az idők során mit sem változott! Ma is mutatnia kell a célt, ami felé életünk tart. Isten országának polgárának lenni több mint az, hogy helyes hitelveket vallunk. Azt jelenti, hogy Isten országa rendje működik közöttünk. Megéljük azt kapcsolatainkban és mindabban, amit teszünk. Éppen ezért minden cselekedetünk magában hordozza a hozzá való tartozásunkról szóló bizonyságtétel lehetőségét. Így kívánunk bepillantást nyújtani közös Isten útján járásunkba. Azt nem tudjuk, mi jön a kanyar után, de bátor szívvel megyünk előre, torony-iránt.

Szabó Árpád Csaba

Torony-iránt
1. évfolyam, 1. szám
2024. március

Tartalom:

• Beköszönő
  • Bizonyságtételek
  • Az élő Ige éve 2024
  • Életmorzsák
  • Járd az utad a természetben is!
  • Gyülekezeti kirándulás
  • Vakációs Bibliahét 2023